בלימת חירום

בלימת חירום רבותיי, בלימת חירום. לפני שרצים קדימה לתכנים מתקדמים יותר שקשורים לנהיגה, קודם כל כדאי לדעת לבלום נכון במצב חירום. נשמע פשוט, נכון?

ועדיין, כשצריך לרדת חזק על הבלמים, רוב הנהגים מהססים והיסוס בזמן בלימת חירום יאריך את מרחק הבלימה בצורה משמעותית. הסיבה היא פשוטה, אף אחד, אף פעם, לא הסביר להם איך עושים את זה נכון ושלח אותם לתרגל את זה (שזה נושא לדיון כואב בפני עצמו - מדוע תרגיל קצר של בלימת חירום אינו חלק מתוכנית שיעורי הנהיגה או מדוע היא לא אחד מהתנאים לקבלת רישיון נהיגה בישראל?).

אז זכרו, כשמזהים מצב חירום ברכב מודרני עם מערכת ABS, יורדים על הבלמים בכל הכוח, עד הסוף ועד לעצירה מוחלטת של הרכב. אין ממה לחשוש, זה לא משנה אם הכביש יבש או רטוב, זו הדרך הקצרה ביותר לגרום לרכב לעצור!

בסרטון: תרגיל בלימת חירום בקורס נהיגה שלנו.

טיפים לנהיגה

נהגים טובים ומיומנים נוהגים תוך כדי שהם צופים מראש מהלכים ומתכננים את הנהיגה שלהם כמה צעדים קדימה. ממש כמו לשחק שחמט. הנהגים האלה כל הזמן מתחשבים בתנאי הדרך, מצב האספלט עליו הם נוהגים, מזג האוויר, נהגים אחרים בדרך והתנהגות הרכב. הם תמיד יודעים מראש מתי הם הולכים להאיץ, לבלום, להפנות את ההגה, כמה, ועוד. בדרך זו, הם מצליחים להימנע ממצבי חירום, הם פשוט צופים אותם מראש.

אביאל יעקובי, מדריך לנהיגה מתקדמת וספורטיבית בדרייבלוג'יק - DriveLogic

לקוחות ממליצים

"מדהים לגלות כמה אפשר ללמוד ביום אחד. אחרי יום ארוך מפרך ובעיקר מלמד עם אביאל יעקובי התותח, יצאתי עם ידע, ביטחון ושליטה על הרכב במגוון תכנים שונים ומעניינים שפרוסים ליום שלם של כיף, אנדרנלין ולימוד אינטנסיבי. עד שלא עוברים את זה לא מאמינים לכמה אתם ובעיקר הרכב מסוגלים להגיע! מדריך סבלני שמתעקש על כל פרט הכי קטן עד שהוא מבוצע על הצד הטוב ביותר.

מומלץ לכל נהג!!!"

 יהל מויאל, מתוך דף הפייסבוק של דרייבלוג'יק - DriveLogic