נהיגה ספורטיבית - היגוי יתר

המושג היגוי יתר מוכר לכל בוגר קורס לנהיגה מתקדמת ונהיגה ספורטיבית - היגוי יתר הוא מצב שבו זוג הצמיגים האחוריים של הרכב מאבדים אחיזה. במילים פשוטות, החלק האחורי של הרכב מחליק ומנסה לעקוף את החלק הקדמי. נשמע מפחיד? כשלא יודעים כיצד להתמודד עם היגוי יתר או עם מצבים אחרים של איבודי אחיזה, בהחלט. יותר מכך, זה עלול להיות מסוכן, מאוד. מצד שני, כאשר יודעים מה הן הסיבות להיגוי יתר, כשלומדים להימנע ממצב זה ובסופו של דבר גם לשלוט בו, זה יכול להיות כיף גדול!

בקורס הנהיגה הספורטיבית שלנו תלמדו להכיר את הסיבות השונות לאיבודי אחיזה (תת היגוי והיגוי יתר), תלמדו כיצד להימנע מהם ואפילו תתרגלו מצבים אלו במקום שמיועד לכך.

צפו כיצד נראה תרגיל שליטה בהיגוי יתר בקורס שלנו:

טיפים לנהיגה

נהגים טובים ומיומנים נוהגים תוך כדי שהם צופים מראש מהלכים ומתכננים את הנהיגה שלהם כמה צעדים קדימה. ממש כמו לשחק שחמט. הנהגים האלה כל הזמן מתחשבים בתנאי הדרך, מצב האספלט עליו הם נוהגים, מזג האוויר, נהגים אחרים בדרך והתנהגות הרכב. הם תמיד יודעים מראש מתי הם הולכים להאיץ, לבלום, להפנות את ההגה, כמה, ועוד. בדרך זו, הם מצליחים להימנע ממצבי חירום, הם פשוט צופים אותם מראש.

אביאל יעקובי, מדריך לנהיגה מתקדמת וספורטיבית בדרייבלוג'יק - DriveLogic

לקוחות ממליצים

"מדהים לגלות כמה אפשר ללמוד ביום אחד. אחרי יום ארוך מפרך ובעיקר מלמד עם אביאל יעקובי התותח, יצאתי עם ידע, ביטחון ושליטה על הרכב במגוון תכנים שונים ומעניינים שפרוסים ליום שלם של כיף, אנדרנלין ולימוד אינטנסיבי. עד שלא עוברים את זה לא מאמינים לכמה אתם ובעיקר הרכב מסוגלים להגיע! מדריך סבלני שמתעקש על כל פרט הכי קטן עד שהוא מבוצע על הצד הטוב ביותר.

מומלץ לכל נהג!!!"

 יהל מויאל, מתוך דף הפייסבוק של דרייבלוג'יק - DriveLogic