נהיגה ספורטיבית - טכניקה זה שם המשחק

רוצים לדעת כיצד לנהוג מהר יותר? עזבו את המהירות בצד. קראתם נכון, עזבו אותה, תתנתקו ממנה. אנחנו מבטיחים שבסוף היא תבוא לבד, גם מבלי שתשימו לב. 

רוצים לדעת מה השיטה שתהפוך אתכם לנהגים מהירים? מאוד פשוט. התמקדו אך ורק בשלושת הדברים החשובים ביותר - טכניקה, טכניקה ושוב טכניקה. תתמקדו אך ורק בטכניקה, לא במהירות, לא בקצב. אחד הדברים הבולטים שאנו מזהים בקורסי נהיגה הספורטיבית ואימוני הנהיגה שלנו, הוא הרצון לנסות מהר יותר, כל הזמן - בסיבוב הבא, בחזרה לגז, בניסיון לסחוט עוד אחיזה מהצמיגים, וכשזה קורה, דברים נראים עקום לחלוטין. במקום שהנהג והרכב יזרמו יחד, זה נראה יותר כמו מלחמה אלימה ואבודה מראש. אם זה לא ברור, מי שמפסיד, זה כמובן הנהג. הוא זה שמתעייף, מתאמץ ומזיע יותר. 

חכו רגע, לאט. תבינו, נהיגה היא משחק באיפוק וטכניקה נכונה לוקח, לפעמים, לא מעט זמן לבנות. זה הסוד לנהיגה מהירה. לפני שמתחילים לרוץ צריך לדעת ללכת, ומי מהנהגים שיצליח להבין את העיקרון הפשוט הזה, יצליח בו זמנית גם להקפיץ את רמת הנהיגה שלו כמה צעדים קדימה, עוד לפני שהתחיל לנהוג. 

 

תתחילו בעדינות, הרבה יותר לאט ממה שנראה לכם לאט, ואז...האטו עוד קצת. תתמקדו בלשפר וללטש את הטכניקה שלכם - זרקו את המבט קדימה, כמה שיותר רחוק, אל הפנייה הבאה, זה יעזור לכם לתכנן את הנהיגה שלכם בצורה יעילה. אל תשאירו כלום ליד הגורל. מה קורה בהמשך הדרך? כמה אחיזה נותרה לי? האם אני מכיר את הפנייה הבאה? מה הקו הנכון? איפה האייפקס? האם אני צריך לבלום וכמה? תנהגו את הרכב בעדינות, בתנועות הגה עגולות. אל תהפכו את הנהיגה למלחמה.

 

אחרי שסיימתם את סשן הנהיגה, עצרו בצד ונתחו את הנהיגה שלכם. תנו לעצמכם קרדיט עבור הדברים הטובים שעשיתם, שמרו אותם בתא הכפפות והשתמשו בהם לפעם הבאה (בנהיגה, חשוב להיות כמה שיותר עקביים). את הדברים שעשיתם פחות טוב, שפרו, כל פעם קצת. לא הכל במקביל. מפעם לפעם, המהירות והקצב יעלו בהדרגה, אבל זכרו שהם רק פועל יוצא של נהיגה נכונה, ולכן, התנתקו מהרצון הזה לנהוג מהר יותר. עד כמה שזה לא פשוט, אנחנו מבטיחים שהמהירות תעלה, גם מבלי שבכלל תשימו לב, תוך כדי שאתם שאתם מתמקדים בשיפור וחידוד יכולות הנהיגה שלכם. זכרו, מי שמנסה לנהוג מהר - טועה מהר והרבה יותר.   

   

בסרטון: כשהטכניקה נכונה, גם סוזוקי סוויפט (136 כ"ס בלבד!) יכולה לרדוף אחרי שברולט קורבט במסלול הנורבורגרינג.